NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk !

Ne-am MUTAT PE ALT FORUM APASA AICI PENTRU A INTRA PE NOUL FORUM TE RUGAM SA TE INREGISTREZI PE wWw.pGLArena.Tk

 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Contact_Owner

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
DyNaMiC
Membru Skill 1
Membru Skill 1
DyNaMiC


Numarul mesajelor : 23
Puncte : 48
Data de inscriere : 01/04/2009

Contact_Owner Empty
MesajSubiect: Contact_Owner   Contact_Owner Icon_minitime1Mier Apr 01, 2009 7:04 pm

Descriere: Nu este cine stie ce plugin dar e folosit si nu face lag. Cand intri pe server si nu este niciun admin o sa-ti apara sus , in dreapta , un mesaj albastru cu ID-ul tau de Y!M pentru "contactarea ta" , iar atunci cand intra un admin apare un mesaj , in dreapta, de culoare rosie cu forumul/siteul tau. Pluginurile celelalte care au aplicatiile gen "tasteaza /info in chat" parearea mea este ca provoaca umpic de lag si scade fps. Acest plugin este vechiul admins_online modificat de catre mine care nu va incarca nu nimic serverul. V-am lasat sa folositi si comanda /admins pentru a vedea cine este online pe server, dintre admini.

Descarcare: Click Aici

Nume: Contact Owner
Versiune: 1.0

Instalare:
1. Ducem fisierul contact_owner.sma in addons/amxmodx/scripting apoi modificam in el urmatoarele texte cu ce vreti voi:
Cod:
show_hudmessage(0, "Intrati si pe forumul nostru www.nume.ro",count );

Cod:
show_hudmessage(0, "Intrati si pe forumul nostru www.nume.ro",count );

-> Cand un admin este pe server
Cod:
show_hudmessage(0, "Pentru admine & unban id de Y!M: nume",count );

-> Cand nu este niciun admin pe server
2. Compilam pluginul dupa care contact_owner.amxx il ducem in addons/amxmodx/plugins . Daca nu aveti compilator in addons , compilati pluginul aici: http://www.amxmodx.org/webcompiler.cgi
3. Intram in addons/amxmodx/configs , deschidem plugins.ini si acolo adaugam jos de tot sub celelalte urmatoarea linie:
Cod:
contact_owner.amxx
Sus In jos
http://www.thebestserver.forumz.ro
aS^Scorpion
Membru Skill 3
Membru Skill 3
aS^Scorpion


Numarul mesajelor : 112
Puncte : 133
Data de inscriere : 29/03/2009

Contact_Owner Empty
MesajSubiect: Re: Contact_Owner   Contact_Owner Icon_minitime1Mier Apr 01, 2009 8:19 pm

ms we e bun
Sus In jos
 
Contact_Owner
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk ! :: ..::: Pro4Skill © Counter-Strike :::.. :: Pluginuri-
Mergi direct la: