NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk !

Ne-am MUTAT PE ALT FORUM APASA AICI PENTRU A INTRA PE NOUL FORUM TE RUGAM SA TE INREGISTREZI PE wWw.pGLArena.Tk

 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ANUNT!!:O

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
CeNzURaT
Membru Skill 2
Membru Skill 2
CeNzURaT


Numarul mesajelor : 27
Puncte : 49
Data de inscriere : 04/04/2009

ANUNT!!:O Empty
MesajSubiect: ANUNT!!:O   ANUNT!!:O Icon_minitime1Lun Apr 13, 2009 11:36 am

Cred ca ati auzit ca situl www.extreamcs.com a fost hacker. Wa inselati .Azi dimineatza cand am intrat pe site a spus ca a fost hackerit de unu zero_cool.Acuma la ora 11 am aflat ca nu a fost hackerit uitati ce au spus ei:

eXtreamCS.com - Hackuit? NU !

Circula zvonuri cum ca site-ul nostru ar fi fost hackuit..chiar am gasit si articole pe google pe aceasta tema.

eXtreamCS.com nu a fost niciodata hackuit, insa am avut probleme cu firmele care ne-au hostat site-ul..mi se pare ceva firesc. In cele din urma am ajuns la o firma care ofera o calitate foarte buna (pentru cei interesati clic aici )

Dea lungul timpului s-a mai intamplat ca sa avem o mica scapare in care au putut fi copiate niste fisiere de pe site, motiv pentru care unele persoane se autotintituleaza hackeri si se lauda ca si cum ne-ar fi spart ei site-ul, ceea ce e total fals.

Un alt eveniment a fost cel in care s-a spart partial rootul unei alte firme de hosting pe la care eram si noi (nu va spun care pentru ca nu se merita sa cumparati de la ei). Acesti hackeri (din cate am inteles erau arabi..oricum straini, nici gand sa fie romani) au gasit un mic bug in rootul acestei firme si au reusit sa ne schimbe index-urile, insa nu au avut acces la fisiere. Totul s-a reparat in 2 zile.

O alta problema intampinata a fost cea in care o persoana a ghicit parola unui moderator si...dupa cum l-a dus mintea, ne-a golit cateva categorii de pe forum. Desigur, ne-am asigurat ca pe viitor sa nu mai intampinam aceasta problema..sa speram. Aici iarasi au aparut hackeri amatori de senzatii tari care se laudau ca ei au stricat forumul si cereau sume de bani pentru refacerea acestuia. Total aberant si jenant, atat pot sa spun despre ei.

Sper ca acest articol sa va faca sa intelegeti ca eXtreamCS.com nu a avut niciodata probleme cu hackerii, desi multi si-au incercat norocul. Si sper nici sa nu avem vreodata conflicte cu hackerii.
Sus In jos
aS^Scorpion
Membru Skill 3
Membru Skill 3
aS^Scorpion


Numarul mesajelor : 112
Puncte : 133
Data de inscriere : 29/03/2009

ANUNT!!:O Empty
MesajSubiect: Re: ANUNT!!:O   ANUNT!!:O Icon_minitime1Mar Apr 14, 2009 2:11 pm

nu cred ca in siteul nostru exista un hacker
Sus In jos
 
ANUNT!!:O
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ANUNT!!!!!
» ANUNT!!!!
» Anunt!!
» Un fel de Anunt!!
» Anunt !!!!!!!!!!!!1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NE-AM MUTAT PE : wWw.pGLArena.Tk ! :: ..::: Pro4Skill © General :::.. :: Anunturi-
Mergi direct la: